Cytaty, aforyzmy, sentencje, złote myśli – Andrzej Majewski

Cytaty, aforyzmy, sentencje i złote myśli Andrzeja Majewskiego – pisarza, publicysty, felietonisty, artysty fotografika, scenarzysty i reżysera

Cytaty o kobiecie

Cytaty, aforyzmy i sentencje o kobietach

Dlaczego, widząc piękny kuferek, każdy spodziewa się, że w środku jest skarb, a widząc piękną kobietę, uważa, że ma ona pusto w głowie?

Kobieta jest najpiękniejszą ozdobą mężczyzny i najdroższą.

Niejedna „figura” to zwykły figurant.

Najszybciej sparzysz się na kobiecie zimnej.

Jeśli kobieta została stworzona z mężczyzny, to już gołym okiem widać pewne braki.

Kobieta pytając mężczyznę o swój wiek, zawsze ma nadzieję, że ten skłamie.

To kobietę Bóg uznał za dzieło skończone… Pamiętajcie, mężczyźni.

Rozmawiając z kobietą zważ, co jeszcze jest prawdą, a co już bezczelnością.

Dlaczego jest taki popyt na słodkie idiotki, skoro trzeba za nie słono płacić?

Nic tak nie ostudza temperamentu kobiety jak małżeństwo.

Kiedy kobieta patrzy na mężczyznę, to go ogląda; kiedy mężczyzna patrzy na kobietę, to jej pożąda.

Kobieta...

Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto! Postaci twojej zazdroszczą anieli, A duszę gorszą masz, gorszą niżeli!... Takie gorzkie stwierdzenie wyszło spod pióra naszego wspaniałego poety Adama Mickiewicza. Kobieta od zawsze jest jednym z głównych, o ile nie głównym tematem w sztuce. I nie tylko w sztukach wizualnych, co jest oczywiste, zwłaszcza, że niegdyś w tej dziedzinie życia, jak i w innych prym wiedli mężczyźni. Jak przekornie przypomina Andrzej Majewski: „Najpierw Bóg dał kobiecie głos, a dopiero długo potem mężczyzna dał jej prawo głosu”. Jednak te czasy minęły na szczęście bezpowrotnie. Obecnie często to kobiety w sztuce, nauce, polityce i na wielu innych polach aktywności są awangardą. Jednak jest coś niepokojąco prawdziwego w ironicznym stwierdzeniu Andrzeja Majewskiego, iż „aby mówić o pełnym równouprawnieniu więcej kobiet powinno pracować w rządzie niż w nierządzie”… Znowu taki protekcjonalizm! Zatem, czy aforystyka jest mizoginiczna? Ależ skąd! W końcu Aforystyka jest kobietą! W tym dziale prezentujemy cytaty i sentencje o kobiecie, myśli mądre, śmieszne, zaskakujące, przewrotne, a czasem nawet oburzające. Czy kobieta naprawdę jest tak widziana oczami płci brzydkiej? Może i tak, ale czy to mówi nam więcej o kobietach, czy o samych mężczyznach i niesprawiedliwych stereotypach, którymi posługują się na co dzień?
It is main inner container footer text